Интер разби Сампдория насред Генуа

17:25

Интер разгроми Сампдория с 5:0 на стадион "Луиджи Ферарис" в Генуа в двубой от 29-и кръг на Серия А. С четири гола в двубоя се отличи аржентинското острие на "нерадзурите" Мауро Икарди.

Иван Перишич даде преднина на Интер в 26-ата минута, Икарди от дузпа покачи на 2:0 четири минути по-късно, а секунди по-късно нов негов гол направи резултата класически.

Икарди се разписа още веднъж в края на полувремето и отбеляза последния пети гол в срещата в 51-ата минута. 25-годишният аржентинец се нареди на второ място в класацията при голмайсторите с 22 попадения, две по-малко от лидера Чиро Имобиле от Лацио. Интер пък измести Лацио от четвъртото място с две точки повече. Сампдория заема седмо място в подреждането.