Барса не се затрудни срещу Атлетик Билбао (видео)

20:23

Барселона записа 23-а победа от 29 мача в Ла Лига след успех с 2:0 при домакинството си на Атлетик Билбао

Първият гол на Пако Алкасер в 8-ата минута бе доста спорен, след като останаха съмнения за засада на Жорди Алба. В 30-ата Лионел Меси удвои с красив удар.

Барселона вече има аванс от цели 11 точки пред втория Атлетико Мадрид, който по-късно днес гостува на Виляреал.

В 4-ата минута Лионел Меси стреля от фаул, но вратарят Кепа Арисабалага изби над гредата. В 8-ата минута Жорди Алба подаде към Пако Алкасер, който технично откри резултата.

Последваха сериозни пропуски на Меси, Коутиньо и Дембеле.

В 30-ата минута Меси беше оставен непокрит на дъгата на наказателното поле и с плътен удар прати топката в долния ляв ъгъл на Кепа за 2:0. До края на полувремето Коутиньо и Дембеле пропуснаха да вкарат трети гол.

Веднага след подновяването на играта Марк-Андре тер Стеген сбърка, но ударът на Иниго Лекуе бе неточен. В 51-ата минута Сабин Мерино пропиля нов добър шанс.

В 71-ата минута резервата Иняки Уилиямс бе оставен непокрит в наказателното поле, но се забави. В заключителните минути Лео Меси на два пъти пропусна да направи резултата класически.