Лудогорец разгроми Етър с 6:0 във Велико Търново (видео)

20:28

Отборът на Лудогорец възстанови преднината си от три точки пред ЦСКА София на върха на класирането в Първа лига, след като разби Етър с 6:0 като гост в мач от 26-ия кръг на шампионата.

По-рано днес червените постигнаха труден, но ценен успех с 1:0 над Левски в дербито на кръга, като по този начин излязоха временно начело в подреждането, но шампионите бързо възстановиха предимството си.

Във Велико Търново шампионите поведоха още в петата минута чрез Клаудиу Кешеру, а до почивката Върджил Мисиджан вкара нови два гола. През втората част Кешеру се разписа още веднъж, а Абел Анисе и Акуб Швиерчок също записаха имената си сред голмайсторите.

По този начин Лудогорец записа убедителен успех и след края на първия дял на първенството води с три точки пред ЦСКА София. Етър заема предпоследната позиция в подреждането с актив от 21 точки.