Вижте жребия за 1/2-финалите на ФА Къп

10:17

Отборите на Манчестър Юнайтед и Тотнъм Хотспър ще се изправят един срещу друг в единия полуфинал на ФА Къп, отреди тегленият вчера жребий.

Червените дяволи победиха Брайтън енд Хоув Албиън с 2:0 у дома, за да стигнат до тази фаза, докато шпорите бяха още по-убедителни – 3:0 срещу Суонзи. Предимството на лондончани е, че полуфиналите от турнира се играят на "Уембли", където отборът домакинства през целия сезон.

Другият финалист в надпреварата ще бъде определен след сблъсък между Саутхямптън и Челси. Сините от Лондон трябваше да се потрудят доста здраво, за да вземат гостуването си на Челси с 2:1 миналата вечер.
Алваро Мората даде преднина на Челси през първото полувреме, но Джейми Варди изравни в края на втората част и вкара мача в продължения. В 105-та минута резервата Педро Родригес отбеляза победния гол за сините и ги класира на полуфинал.

Полуфиналните мачове ще се играят на 21/22 април.