Славия завърши редовния сезон на седма позиция

19:32

Отборът на Славия си осигури седмото място през редовния сезон в Първа професионална лига. В последен мач от програмата на 26-ия кръг белите се наложиха у дома с 3:1 над ОФК Пирин.

И четирите попадения на Националния стадион "Васил Левски" паднаха след почивката. Галин Иванов откри резултата в полза на столичния тим в 57-ата минута, а в 78-ата Ивайло Димитров удвои. Две минути преди края на редовното време домакините стигнаха до трети гол, който отново бе дело на Галин Иванов. Минута по-късно благоевградчани все пак стигнаха до почетно попадение, а в негов автор се превърна Димитър Благов, който оформи и крайното 3:1 в полза на Славия.

Така след днешния успех отборът на Златомир Загорчич финишира на седмата позиция с актив от 32 точки, докато Пирин остана 11-и с 26.