Голдън Стейт загуби и в Сан Антонио

10:54

Голдън Стейт Уориърс загуби гостуването си на Сан Антонио Спърс със 75:89. В редиците на "воините" отново не бяха лидерите на тима Стеф Къри, Клей Томпсън и Кевин Дюрант.

Дори и без тях баскетболистите на Голдън Стейт имаха преднина от две точки след третата четвърт, но "шпорите" изиграха много силна последна част, която спечелиха с 28:12. Ламаркъс Олдридж спомогна за успеха с 33 точки и 12 борби, а за Голдън Стейт най-резултатен стана Куин Кук с 20 пункта.

Маями Хийт надделя над Денвър Нъгетс след две продължения със 149:141. Първите допълнителни пет минути завършиха при резултат 10:10, а в следващите "горещите" пречупиха съперника си с 21:13.

Звездата на Кливланд Кавалиърс ЛеБрон Джеймс записа пореден трипъл-дабъл, с който осигури успех на своя тим над гостуващия Милуоки Бъкс със 124:117. ЛеБрон стана автори на 40 точки, 12 борби и 10 асистенции. Центърът Кевин Лав се върна на игрището след продължително отсъствие заради травма в лявата ръка и се отличи с 18 точки. Дабъл-дабъл за гостите от Милуоки записа Янис Адетокумбо - 37 точки и 11 борби.

Ню Йорк Никс стигна до втора поредна победа след негативна серия от девет загуби. В "Медисън Скуеър Гардън" домакините се наложиха над Чикаго Булс със 110:92.