Тотнъм почти изхвърли Челси от ШЛ (видео)

21:21

Тотнъм Хотспър спечели лондонското дерби с Челси с 3:1, въпреки че губеше в резултата след половин час игра. Отборът на Маурисио Почетино стигна до първи успех на “Стамфорд Бридж” от 1990 г. и се откъсна пред големите си съперници от столицата.

Шпорите са четвърти, но вече имат аванс от 8 точки пред Челси и 13 точки пред Арсенал. Така ситуацията на тима на Антонио Конте стана доста сложна в битката за четворката и има голям шанс да не играят в Шампионската лига следващия сезон.

Тотнъм изигра отличен мач, но изоставаше в резултата, след като Алваро Мората се разписа в 30-ата минута. Ериксен успя да изравни в самия край на първата част, а след почивката тимът на Почетино доминираше и с два гола на Деле Али стигна до заслужена победа.