Байерн обърна Севиля и гледа уверено към 1/2-финалите (видео)

23:39

Отборът на Байерн Мюнхен си проправи път към полуфиналите на Шампионската лига, след като спечели първия мач със Севиля с 2:1. На "Рамон Санчес Писхуан" баварците се оказаха догонващи в резултата, но успяха да обърнат развоя на събитията, за да си осигурят комфортна преднина за реванша.

Домакините поведоха в резултата в 31-ата минута чрез Пабло Сарабия. Радостта на испанците обаче не продължи дълго и само 6 минути по-късно равенството бе възстановено след автогол на Хесус Навас.

Разликата в мача направи Тиаго Алкантара, който осигури победата на своя тим, разписвайки се в 68-ата минута.

Така тимът воден от Юп Хайнкес направи сериозна заявка за участие в следващата фаза на турнира. Реваншът на "Алианц Арена" ще се играе на 11-и април.

Севиля - Байерн Мюнхен 1:2

1:0 Пабло Сарабия '31

1:1 Хесус Навас (автогол) '37

1:2 Тиаго Алкантара '68