Зрелищно дерби и успех за Лудогорец над ЦСКА (видео)

20:02

Лудогорец постигна много важна победа над прекия си конкурент за титлата ЦСКА София, надвивайки червените с 3:2 у дома в зрелищен мач в Разград.

На " Лудогорец Арена" шампионите започнаха по-активно и можеха да поведат още в 11-та минута, когато изстрел на Върджил Мисиджан срещна страничната греда на вратата, пазена от Черниаускас. До края домакините не създадоха много чисти положения, а армейците нанесоха своя удар точно преди почивката, когато Кирил Десподов откри резултата със страхотно изпълнение от свободен удар.

На почивката наставникът на орлите Димитър Димитров вкара в игра нападателя Якуб Швиерчок, което бързо даде резултат и в 51-та минута полякът изравни след добра асистенция на Клаудиу Кешеру, а малко след това гредата за втори път спаси ЦСКА след изстрел от фал на румънеца. Само седем минути по-късно ситуацията за гостите стана още по-тежка, след като Жеферсон си изкара глупав втори жълт картон и бе изгонен от Станислав Тодоров. Няколко минути по-късно Тодоров не посмя да покаже втори жълт картон на Фернандо Каранга, което предизвика бурна реакция на Херо и треньорът на Лудогорец на свой ред бе изгонен. Както и в последния двубой между двата тима в Разград, възпитаниците на Стамен Белчев показаха характер с човек по-малко и в 71-та минута Рубен Пинто даде преднина на своите с много точен изстрел по диагонал след подаване на Едвин Джеси. Домакините изглеждаха объркани и не успяваха да стигнат до чисти положения, но в 85-та минута топката попадна в удобна позиция за Кешеру и румънският национал вкара с прецизен изстрел по земя. Гостите изглеждаха много уморени в последните минути и допуснаха пълен обрат, след като Швиерчок вкара с глава след центриране на Върджил Мисиджан.

До края на мача разградчани нямаха проблем да опазят преднината си и да стигнат до изключително ценен успех, след който вече имат шест точки преднина пред днешния си съперник.