Ливърпул удари Ман Сити и в реванша (видео)

23:37

Отборът на Ливърпул постигна нова победа срещу Манчестър Сити - този път с 2:1 на "Етихад". Така с общ резултат 5:1 мърсисайдци се класираха за полуфиналите на Шампионската лига.

Габриел Жезус откри резултата още във втората минута, но след почивката червените осъществиха пълен обрат след попадения на Мохамед Салах и Роберто Фирмино, съответно в 56-ата и 77-ата минути.

През първата част домакините имаха сериозни претенции към главния арбитър на срещата – Антонио Матьо. Освен че отмени гол на Лерой Сане, испанецът подмина и няколко положения, в които домакините имаха сериозни основания да претендират за дузпа. В крайна сметка протестите на гражданите приключиха с отстраняването на мениджъра им Пеп Гуардиола от резервната скамейка.

Манчестър Сити - Ливърпул 1:2

1:0 Габриел Жезус '2

1:1 Мохамед Салах '56

1:2 Роберто Фирмино '77