Гол от корнер донесе трите точки за Лудогорец срещу Левски (видео)

21:57

Лудогорец победи Левски с 1:0 на "Герена" в дербито от 29-и кръг на Първа професионална лига. Единственият гол в мача отбеляза Клаудио Кешеру в 83-ата минута от корнер.

Румънецът можеше да осигури преднина на тима си и по-рано през второто полувреме, но пропусна да реализира дузпа. Кешеру застана зад бялата точка в 51-ата минута, а наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Антонио Вутов. Митрев парира удара на Кешеру, който обаче се реваншира за пропуска си с изпълнението от ъглов удар, рядко срещано по нашите терени. Резултатът определено е разочароващ за ЦСКА, който по-рано днес разгроми Верея с 5:1 на "Българска армия".

Лудогорец води в класирането с преднина от 6 точки пред "армейците", които в сряда играят с Левски.