Нюкасъл остава в елита с обрат над Арсенал (видео)

17:37

Отборът на Нюкасъл Юнайтед продължи с добрата си форма в последните седмици и победи Арсенал с 2:1 у дома в мач от 24-ия кръг на Висшата лига. С този успех свраките на практика си осигуриха елитен футбол и през следващия сезон.

Срещата започна добре за артилеристите, които поведоха още в 14-та минута чрез нападателя Александър Лаказет. Възпитаниците на Рафаел бенитес обаче отговориха бързо и израчниха 15 минути по-късно с гол на Айосе Перес. Въпреки че има значително по-малко притежание на топката от съперника си, домакините успяха да стигнат до пълен обрат в 68-та минута, благодарение на Мат Ричи. До края на двубоя тимът на Арсен Венгер така и не успя да отговори и по този начин записа 11-то поражение от началото на сезона.

След тази среща Арсенал заема шесто място в класирането с 54 точки, само две повече от седмия Бърнли, докато Нюкасъл е на 10-та позиция с актив от 41 точки.