Селта измъкна точка срещу Барса (видео)

10:21

Лидерът в испанската Примера дивисион Барселона стигна до равенството 2:2 при визитата си на Селта в среща от 33-ия кръг. Въпреки че на два пъти повеждаха в резултата каталунците така и не успяха да стигнат до трите точки на негостоприемния „Балаидос“.

Усман Дембеле даде преднина за Барса в 36-ата минута, но Джони Кастро възстанови равенството в края на първото полувреме. В 64-ата минута играчите гостите отново поведоха чрез бразилеца Паулиньо, който с глава засече центриране на Нелсон Семедо. Шест минути по-късно обаче тимът на Ернесто Валверде остана в намален състав, след като влезлият като резерва Сержи Роберто получи директен картон за нарушение срещу откъсващия се сам Яго Аспас.

Осем минути преди края домакините се възползваха от численото превъзходство и стигнаха до изравнителен гол, дело на Аспас за крайното 2:2.

В класирането Барселона остава начело с актив от 83 точки и 12 повече от втория Атлетико Мадрид. Селта заема осмата позиция с 44 пункта.