Левски прекъсна серия от 6 поредни мача без победа в Първа лига (видео)

16:51

Левски постигна първата си победа в плейофната фаза на Първа лига. В среща петия кръг на първата шестица „сините“ се наложиха у дома с 2:0 над старозагорския Верея. Двубоят се игра без публика заради наказанието на столичния на клуб след инцидента с ранената полицайка по време на дербито с ЦСКА-София по-рано през седмицата.

Холмар Ейолфсон откри резултата за домакините в края на първото полувреме. Исландският бранител засече отлично центриране отдясно на Роман Прохазка и с глава матира стража на Верея.

В 57-ата минута пък именно Прохазка попадна в прегръдките на своите съотборници, разписвайки се за 2:0. Словакът бе намерен на точката на дузпата с майсторско подаване от Антонио Вутов и от чиста позиция не сбърка.

Така тимът на Делио Роси сложи край на серията си от шест мача без победа в първенството. С успеха „сините“ се изравниха по точки с третия Берое – по 54, като старозагорци са с мач по-малко. Верея остава на шестата позиция с 36 пункта.

ЛЕВСКИ - ВЕРЕЯ 2:0

1:0 Ейолфсон (41)
2:0 Прохазка (57)

ЛЕВСКИ: Митрев, Цветкович, Белаид, Ейолфсон, Фигейредо, Тиам, Гомес, Прохазка, Вутов, Кабрал, Ст. Костов.

ВЕРЕЯ: Цинцарски, Тенев, Слаев, Мунин, Илиев, Бенгюзов, Мечев, Огнянов, Андонов, Станчев, Домовчийски.