Интригата в Серия "А" е жива! Наполи удари Ювентус в края и се доближи на точка от върха (видео)

23:47

Наполи върна интригата за титлата след победа с 1:0 като гост на лидера Ювентус в дербито на 34-ия кръг на Серия "А".

Попадение на Калиду Кулибали в последната минута донесе скъпоценните три точки за неаполитанците и те се приближиха само на точка до "бианконерите".

Наполи доминираше през целия мач и търсеше победата. Домакините избраха дефанзивна тактика и играха за 0:0, което им изигра лоша шега.

Гостите заложиха на преса по целия терен и в дълги периоди от мача притискаха съперника.

Вратарят Джанлуиджи Буфон на два пъти трябваше да се намесва след удари на Кайехон и Инсиние през второто полувреме, но нямаше какво да стори в 90-ата минута, когато след ъглов удар над всички се извиси Кулибали и с глава прониза мрежата - 1:0 за Наполи.