Надал започна с победа в Барселона

18:31

Световният номер 1 Рафаел Надал се класира за осминафиналите на турнира на червени кортове в Барселона от сериите ATP 500. В среща от втория кръг испанецът надделя с 6-4, 6-4 над своя сънародник Роберто Карбалес Баена за час и 51 минути игра.

Двубоят започна с изненадващ пробив на 77-ия в света Баена, който поведе рано 2-0. Последва обаче пълен обрат и водачът в схемата стигна до 4-2, а впоследствие безпроблемно затвори първата част при 6-4 в своя полза.

Вторият сет започна с пробив за Надал, но неговият съперник успя да изравни при 3-3. Матадора от Манакор отново взе аванс, спечелвайки подаването на Баена в седмия гейм – преднина, която се запази до края.

В следващия кръг Надал ще срещне друг испанец Гийермо Гарсия Лопес, който достигна осминафиналите след отказване на японеца Кей Нишикори в мача помежду им.