Хюстън спечели серията срещу Минесота, Оклахома съкрати изоставането срещу Юта

10:26

Дабъл-дабъл на Джеймс Хардън помогна на Хюстън Рокетс да победи Минесота Тимбъруулвс със 122:104 и да се класира за 1/4 финалите в Националната баскетболна асоциация. "Ракетите" изоставаха с четири точки на голямата почивка, но обърнаха развоя на срещата и спечелиха серията с 4-1.

Клинт Капела реализира 26 точки и 15 борби, а голямата звезда на тима Хардън се отличи с 24 пункта, 12 асистенции и 5 борби.

Кливланд Кавалиърс се наложи над Индиана Пейсърс с 98:95 и поведе с 3-2 в серията от 1/4 финалите в Източната конференция. ЛеБрон Джеймс стана най-резултатен в двубоя с 44 точки и 10 борби, а освен това осигури успеха на тима си с изстрел от зоната на трите точки почти със сирената.

Оклахома Сити Тъндър надви Юта Джаз със 107:99 у дома. "Гръмотевиците" губеха с 25 точки в хода на третата четвърт, но намериха начин да сътворят обрат. Ръсел Уестбрук вкара 45 точки и овладя 15 борби. "Джазмените" водят в тази серия с 3-2.

Торонто Раптърс поведе с 3-2 срещу Вашингтон Уизардс след победа със 108:98 у дома. Демар Дероузън отбеляза 32 точки за победителите, които гостуват в столицата в шестия мач след два дена.