Ливърпул и Стоук Сити с нулево равенство

18:46

Отборите на Ливърпул и Стоук Сити направиха равенство 0:0 в първи мач от 36-ия кръг на Висшата лига, игран на стадион "Анфийлд". Мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп даде почивка на някои от основните си футболисти преди важния реванш с Рома от полуфиналите на Шампионската лига във вторник, но въпреки това Мохамед Салах и Роберто Фирмино започнаха срещата от първата минута.

Домакините контролираха събитията през цялото време, като владееха топката в повече от 70 процента от двубоя, но успяха да отправят едва два точни удара във вратата на грънчарите и така и не успяха да стигнат до гол. Стоук търсеше задължителна победа в борбата за оцеляване, но стигна само до един точен изстрел и в крайна сметка взе само точка.

По този начин отборът остава на три точки от спасителната черта, като е изиграл и два мача повече от 17-ия Суонзи. Ливърпул от своя страна заема трето място в класирането със 72 точки.