Левски се развихри в Стара Загора и разби Берое в битката за третото място (видео)

21:19

Отборът на Левски записа много важна победа при гостуването си на Берое в среща от 32-ия кръг на Първа лига, надделявайки над своя съперник с категоричното 4:0. С успеха си под Аязмото, който бе втори поред за тима на Делио Роси, сините изместиха днешния си съперник от третата позиция в класирането.

Гостите си осигуриха комфортен аванс от два гола още преди почивката. Чешкият бранител на столичани Давид Яблонски откри резултата в 21-ата минута с мощен шут от границата на наказателното поле, с който не остави шансове на Георги Аргилашки. Младият страж на старозагорци се оказа безпомощен и в 45-ата минута, при която Жорди Гомес с удар от близо 30 метра удвои преднината на своя тим.

След почивката сините стигнаха до нови две попадения, дело на Роман Прохазка и Паулиньо съответно в 86-ата и 89-ата минути, с които оформиха крайното 4:0 в своя полза.

След победата Левски вече е трети с 57 пункта, докато беройци са четвърти с 55.