Надал взе рекордна 11-а титла в Барселона (видео)

21:41

Световният номер 1 Рафаел Надал продължи тоталната си доминация на червени кортове, след като триумфира за 11-и път в своята кариера с титлата от турнира в Барселона. Във финала Матадора не срещна трудности срещу сензацията в надпреварата – 19-годишния Стефанос Циципас от Гърция, побеждавайки го с 6-2, 6-1 за близо 80 минути игра. За младия грък, който се намира под №63 в ранглистата, това бе първи финал в тура. От своя страна с 401-ата си победа на клей в кариерата, Надал взе и 55-и трофей на тази настилка. Испанецът продължи и серията си от поредни спечелени сетове на червено, която вече наброява 46.

Още от началото Рафа пое контрола над мача и след два ранни пробива набързо приключи първия сет при 6-2 в своя полза. Вторият сет бе спечелен по още по-категоричен начин от Краля на клея, който даде само гейм на своя млад съперник.