Бостън спечели мач №2 след впечатляващ обрат, Кливланд отново сломи Торонто

15:01

Отборът на Бостън Селтикс поведе с 2-0 победи в полуфиналната серия с Филаделфия 76-ърс от плейофите в Източната конференция на НБА. В своята „ТД Гардън“ играчите на Брад Стивънс надделяха със 108:103, въпреки че още до средата на втората четвърт изоставаха с 22 точки. След много силно второ полувреме обаче домакините успяха да осъществят пълен обрат и да вземат втората си победа в серията.

Гардът Тери Розиър бе най-полезен за успеха със своите 21 точки, 9 асистенции и 7 борби. 21 точки реализира новобранецът Джейсън Тейтъм, а 19 добави Маркъс Смарт. За гостите Джей Джей Редик вкара 23 точки, с 22 приключи Робърт Ковингтън, а с дабъл-дабъл от 20 пункта и 14 борби се отличи центърът Джоел Ембийд. Серията се мести във Филаделфия за мач №3 и №4.

Втора победа на Изток записа и миналогодишният финалист Кливланд Кавалиърс, който разби като гост Торонто Раптърс със 128:110. След донякъде щастливата победа в първия мач помежду им, във втория сблъсък играчите на Тай Лу доминираха сериозно над своя опонент, особено след почивката, и напълно заслужено се поздравиха с успеха.

Очаквано ЛеБрон Джеймс отново бе номер 1 за своя тим, завършвайки с 43 точки, 14 асистенции и 8 борби. Дабъл-дабъл записа и Кевин Лав, който се отчете с 31 точки и 11 борби, а с 15 пункта приключи Джей Ар Смит. За Раптърс ДеМар ДеРоузън вкара 24 точки, а 21 добави Кайл Лаури. Следващите два мача от серията са в Кливланд.