Черно море вкара 11 на Монтана в Елитната до 19 години

19:04

Отборът на Черно море записа разгромна победа при домакинството си на Монтана в мач от 26-ия кръг на Елитната група до 19 години. На стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост “моряците”, водени от Николай Кънчев, разпиляха съперника с 11:0.

Начало на головата фиеста даде Румен Касабов в 16-ата минута. Нападателят бе изведен очи в очи със стража на гостите с прецизен пас на Емил Янчев и не сгреши. Само пет минути по-късно Кристиян Арсовския покачи на 2:0, а отново той доведе нещата до 3:0 в 24-ата минута. Румен Касабов вкара за 4:0 в 32-ата, а Арсовски записа своя хеттрик в 38-ата. До края на полувремето варненци реализираха още два гола чрез Кристиян Арсовски и Данаил Димов.

След почивката ситуацията на терена не се промени и “моряците” продължиха да търсят по-категоричен резултат. Емо Янчев покачи на 8:0, а Данаил Димов оформи своя хеттрик с две бързи попадения за 10:0. Крайното 11:0 оформи вторият вратар на “моряците” Ростислав Маринов, който се появи на терена като полеви играч.

В следващия кръг Черно море гостува на Левски. Срещата е в събота от 17:30 часа в София.

Съставът на Черно море: Иван Дичевски, Виктор Попов, Йордан Радев, Георги Топалов, Добровмир Добрев, Влад Михайлов, Емил Янчев (55-Мартин Дичев), Лъчезар Йорданов (55-Ивелин Маджаров), Данаил Димов, Румен Касабов (55-Николай Пантев), Кристиян Арсовски (75-Ростислав Маринов).