Черно море преодоля първото препядствие към Европа

22:06

Отборът на Черно море се доближи с още една крачка към седмото място, даващо право на участие в бараж за Лига Европа, след като победи Септември София с 2:1 в реванша между двата тима. В първата среща във Варна моряците спечелиха със същия резултат, а днес на Националния стадион решиха всичко още преди почивката с два гола на Мехди Фенуш в последните шест минути на първото полувреме.

Възпитаниците на Николай Митов успяха да върнат един гол едва в 85-та минута чрез Мартин Тошев, но това бе всичко, до което стигнаха.

По този начин Черно море спечели двубоя с общ резултат 4:2 и ще спори с Локомотив Пловдив, а има шанс и директно да отиде на бараж, при положение, че Славия победи мърфовете, тъй като белите вече си осигуриха участие в евротурнирите с победата във финала за Купата на България.