Ботев Пловдив излъга Берое в полза на Левски

22:34

Ботев Пловдив победи Берое с 2:1 в дербито на Тракия и охлади амбициите на старозагорци да изместят Левски от третото място.

Резултатът откри Мартин Камбуров в 43-ата минута със своя гол №202 в българския футболен елит. Жоао Пауло изравни в 51-ата минута с хубаво изпълнение с десния крак. В края бразилският ас донесе успеха на канарчетата с второ попадение, дошло след чудесен пас на капитана Тодор Неделев.

Срещата се игра на стадиона в пловдивския квартал Коматево пред погледа на националния селекционер Петър Хубчев. При победа гостите щяха да изместят Левски от третото място в Първа лига. Това стана, но за малко в хода на двубоя, след което дойдоха двата гола на героя Жоао Пауло. В средата на втората част Карлос Охене и Густаво Алфонсо бяха изгонени от игра за непозволени действия.