Голова фиеста на "Бернабеу", Реал вкара половин дузина на Селта (видео)

10:25

Реал Мадрид разгроми Селта де Виго с 6:0 в двубой от предпоследния 37-и кръг на Примера дивисион. Мачът се игра на стадион "Сантяго Бернабеу" в испанската столица пред 56 500 зрители.

Гарет Бейл се отличи с два гола (13`, 30`), Иско добави един гол през първата част (32`). През второто полувреме се разписаха Ашраф Хакими (52`) и Тони Кроос (81`), а централният защитник на гостите Сержи Гомес прониза собствената си мрежа (74`) след центриране на Марко Асенсио.

Реал остава на трета позиция с три точки по-малко от втория Атлетико Мадрид, а Селта е на 13-о място. В заключителния кръг Реал гостува на тима на Виляреал, който е пети в подреждането и при всички случаи има гарантирано място в Лига Европа за следващия сезон.