България U18 направи реми с Македония в контрола

18:40

Националният отбор на България за юноши до 18 г. завърши 2:2 с Македония U18 в контрола, която се проведе на тренировъчната база на ФФМ "Петър Милошевски" в Скопие.

Двубоят започна по отличен начин за възпитаниците на Ангел Стойков, които откриха резултата в 8-та минута. Илия Груев попадна в прегръдките на съотборниците си, след като не остави шанс на македонския страж от пряк свободен удар.

Отличната игра на националите даде резултат и в 23-та минута, когато лъвовете удвоиха преднината си. Божидар Чуканов преодоля двама бранители отляво и центрира към Преслав Боруков, който се извиси над всички и реализира с глава.

В 57-та минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, но Колевски пропусна от бялата точка. Две минути по-късно македонците намалиха резултата чрез Йован Манев, който се възползва от центриране в наказателното поле.

В продължението на двубоя реферът отново отсъди дузпа за Македония, като този път домакините не сбъркаха и Чурлинов отбеляза за крайното 2:2.