Ювентус победи в последния мач на Джанлуиджи Буфон (видео)

18:22

След 17 години в Ювентус капитанът Джанлуиджи Буфон си взе сбогом, изигравайки последния си мач за клуба. Вратарят направи това в домакинството срещу Елас Верона от финалния кръг на Серия "А", спечелено с 2:1. Джиджи беше титуляр и остана на терена до 62-ата минута.

Цялото внимание - още от часовете преди първия сигнал до след края на двубоя - беше насочено към 40-годишния италианец. Именитият страж си тръгва, но все още не е обявил дали ще продължи да играе, или пък ще се откаже.

Срещата в Торино беше последна с екипа на Юве и за Стефан Лихтщайнер, чийто контракт изтича. В края на двубоя швейцарецът получи шанс да вкара от дузпа, но пропусна. Даниеле Ругани вкара за 1:0 в 49-ата минута, Миралем Пянич удвои три по-късно, а в 76-ата Алесио Черчи намали на 1:2.