Кливланд разби Бостън в мач №3 и намали изоставането си в серията

10:45

Кливланд Кавалиърс постигна категорична победа у дома със 116:86 над Бостън Селтикс в мач №3 от финалите на Източната конференция в НБА. По този начин играчите на Тай Лу намалиха изоставането си в серията на 1-2 победи.

За разлика от предишните две срещи, в тази ЛеБрон Джеймс и компания доминираха тотално над своя съперник и нито за момент не изпуснаха водачеството в резултата. Кавс дръпнаха с двуцифрен аванс още след първата четвърт, завършила 32:17 в тяхна полза. Въпреки по-равностойната втора част домакините продължиха да увеличават аванса си, който на почивката бе 20 точки - 61:41.

През второто полувреме Кливланд продължи да диктува събитията на паркета и безпроблемно затвори мача в своя полза.

Очаквано ЛеБрон Джеймс бе най-резултатен за победителите с 27 точки, към които добави и 12 асистенции. Кайл Корвър вкара 14, а с по 13 завършиха Кевин Лав и Джордж Хил, като първият овладя и 14 борби. За Бостън 18 пункта реализира Джейсън Тейтъм, а с по 13 и 10 приключиха съответно Тери Розиър и Джейлън Браун.

Мач номер 4 от серията е отново в Кливланд.