Джокович показа класа и и записа категорична победа срещу Димитров (видео)

19:41

Световният номер 5 Григор Димитров приключи с участието си на турнира на трева в Куинс Клъб, след като загуби от сърбина Новак Джокович с 4-6, 1-6 в мач от втория кръг на надпреварата.

Двубоят започна равностойно, като двамата тенисисти бяха много солидни на сервис до 4-4, но след това играта на Димитров падна, като той спечели само един гейм до края на срещата. Джокович от своя страна продължи да бъде стабилен и загуби само 12 точки на собствен сервис, като в крайна сметка затвори мача малко повече от час игра.

По този начин Григор записа седмата си загуба от осем мача срещу бившия номер 1 в света. На четвъртфиналите Джокович ще се изправи срещу победителя от изцяло френския сблъсък между Жулиен Бенето и Адран Манарино.

За Димитров предстои участие на третия за годината турнир от Големия шлем – Уимбълдън, който започва на 2 юли.