Швейцария обърна Сърбия за първа победа (видео)

23:01

Швейцария постигна първи успех на световните финали в Русия, след като надви Сърбия с 2:1 с победен гол на Джердан Шакири в последната минута. Така тимът вече има 4 точки в Група "Е", с колкото е и фаворитът Бразилия. Орлите са трети с 3 точки, а Коста Рика е без актив и отпада.

В последния кръг задачата на кръстоносците изглежда по-лесна срещу костариканците, докато сърбите и Sелесао се изправят в другата битка. На осминафиналите първите два тима ще играят със съперници от групата на Германия.

Швейцария губеше с 0:1 след попадение на Александър Митрович още в 5-ата минута, но през второто полувреме показа много силна игра и стигна до заслужен обрат след точните изстрели на Гранит Джака (52’) и Шакири (90’). Освен това последният удари и греда при 1:1.