Мексико не сбърка и е с пълен актив в групата (видео)

20:45

Националният отбор на Мексико постигна втора поредна победа в Група F на Световното първенство в Русия. След като на старта на турнира ацтеките победиха световния шампион Германия с 1:0, днес тимът на Хуан Карлос Осорио се наложи с 2:1 над състава на Република Корея на стадион "Ростов Арена" в Ростов.

Карлос Вела даде преднина за мексиканците от дузпа в 26-ата минута, а в 66-ата минута нападателят на английския Уест Хям Хавиер Ернандес удвои, реализирайки рекорден 50-и гол с националната фланелка на своята страна.

Почетното попадение за корейците вкара звездата на тима Хюн Мин Сон в добавеното време на срещата.

В другия двубой от Група "F" по-късно днес Германия се изправя срещу Швеция. В следващата фаза първите два отбора от групата ще срещнат съперници от групата на Бразилия.