Саудитска Арабия победи Египет в мач на честта (видео)

19:10

Саудитска Арабия победи Египет с 2:1 в мач на честта, който ще бъде запомнен с това, че 45-годишният вратар на фараоните Есам Ел Хадари подобри рекорда за най-възрастен участник на финали на Световно първенство.

Звездата на Египет Мохамед Салах даде преднина на своите в 22-та минута, когато с техничен удар прехвърли вратаря на "зелените соколи". В 41-та минута Саудитска Арабия получи право да изпълни дузпа, но Ел Хадари отрази силния удар на Фахал Ал Мувалад от бялата точка. Само пет минути по-късно обаче реферът отсъди втора дузпа за Саудитска Арабия, далеч по-спорна, която бе реализирана от Сахман Ал-Фараж. След почивката играчите на Саудистска Арабия натиснаха в търсене на победен гол и заслужено стигнаха до него в последната 95-та минута, когато Салем Ал Давсари вкара за 2:1.

По този начин Саудистска Арабия завършва на трето място в групата с три точки, а Египет остава на последната позиция без точки.