Португалия едва оцеля срещу Иран, спестиха изгонване на Роналдо (видео)

23:07

Иран и Португалия завършиха наравно в последния си двубой от Група "В" на Мондиал 2018. Срещата в Саранск завърши при резултат 1:1.

На "Мордовия Арена" в Саранск Рикардо Куарешма се разписа с прецизен изстрел извън наказателното поле в 45-та минута, за да донесе преднина на мореплавателите, която изглеждаше сякаш ще бъде решаваща.

След почивката звездата на Португалия Кристиано Роналдо имаше шанса да вкара втори гол, но пропусна дузпа в 53-та минута. В крайна сметка това се оказа решаващо, защото в 90-та минута Карим Ансарифард реализира дузпа и донесе равенството на Иран, като персийците имаха шанс да вкарат и още един гол, който щеше да ги класира за следващата фаза.

До дискусионна ситуация се стигна в 82-ата минута, когато Кристиано като че ли умишлено удари с ръка в лицето Мортеза Пуралиганджи. Арбитърът Касерес прегледа това на запис, но прецени, че нападателят на Реал Мадрид заслужава само жълт картон, а не червен.