Най-голямата сензация на Мондиала е факт! Германия отпадна още в групите (видео)

18:57

Световният шампион Германия загуби от Южна Корея с 0:2 в Казан и сензационно отпадна от Мондиал 2018. В другия мач от група F Швеция срази Мексико с 3:0, а напред продължават и двата отбора.

През първите 45 минути на мача в Казан футболистите на Германия владееха повече топката и създадоха доста възможности, докато корейците чакаха грешки и контраатакуваха, на няколко пъти много опасно. През втората част ситуацията не се промени и германците дадоха всичко от себе си, но така и не успяха да се разпишат поне веднъж във вратата на азиатците. С оглед на развитието на другия двубоя един гол щеше да бъде достатъчен за Бундестима да измести Мексико от второто място, но възпитаниците на Йоахим Льов направиха куп пропуски.

В самия край на мача попадение на Южна Корея първоначално бе отменено заради засада, но видеоповторенията доказаха категорично, че именно Тони Кроос е подал на Ким Йон Гвон и голът бе признат. В допълнителното време на срещата южнокорейците нокаутираха германците с втори гол на Хьон Мин Сон.

Швеция в същото време разгроми Мексико с 3:0 в Екатеринбург. Лудвиг Аугустинсон даде преднина на скандинавците в 50-ата минута, а Андреас Гранквист удвои преднината в 62-ата от дузпа, эа в 74-ата Едсон Алварес си вкара автогол.

Така Германия завърши на последно място в група F, крайното класиране в която е следното: