Швеция изнесе лекция на Мексико, двата тима продължават напред (видео)

19:02

Швеция изигра много силен мач и отнесе Мексико с 3:0. Скандинавците отбелязаха и трите гола през второто полувреме. Защитникът Аугустинсон откри резултата малко след почивката, капитанът Гранквист направи 2:0 от дузпа в 62-ата минута, а след автогол на Алварес резултатът стана 3:0.

Отборът на Яне Андерсон показа изключителен характер, като преодоля болезнената загуба от Германия с гол в последната минута и от трудна ситуация в крайна сметка завърши на първо място в група F. Мексико пък бе на косъм от отпадане и трябва да благодари на слабата Германия, която не само не успя да отбележи гол на Южна Корея, но и допусна загуба. Така мексиканците завършиха втори и се класираха за осминафиналите.

Това беше десети двубой между двата отбора, но втори на световното първенство. При предишния сблъсък на тази сцена шведите спечелиха с 3:0 в груповата фаза през 1958 г. на първенството, на което бяха домакини.

Мексико - Швеция 0:3

0:1 Лудвиг Аугустинсон '50

0:2 Андреас Гранквист (дузпа) '62

0:3 Едсон Алварес (автогол) '74