ЦСКА с втора победа в Австрия (видео)

21:03

ЦСКА София победи руския УФА с 2:1 във втората си контрола по време на лагера в Австрия.

Нестор Ел Маестро не можеше да разчита на Фернандо Каранга, Енрике Рафаел и Стойчо Атанасов за мача. Каранга вече тренира с основната група, но все още не е готов за игра, Енрике дълго лекува вирусна инфекция и от вчера тренира индивидуално, но също не беше готов да се включи в контролата, а Стойчо Атанасов получи контузия на вчерашната сутрешна тренировка и отпадна от групата за двубоя. Вратарите Георги Китанов и Витаутас Черниаускас получиха почивка, а Данте Стипица изигра цял мач.

Тимът ни откри резултата в 24-та минута, когато точен беше Тонислав Йорданов, а 9 по-късно руският ни съперник изравни. Йорданов имаше възможност отново да изведе ЦСКА напред, но след красиво изпълнение на задна ножица топката премина над вратата.

На почивката Ел Маестро направи 7 смени. В игра се появиха Божидар Чорбаджийски, Александър Дюлгеров, Стивън Перейра, Рубен Пинто, Никола Колев, Александър Георгиев и Жанио Бикел, като освен тях втората част започнаха и игралите през първата Стипица, Жеферсон, Десподов и Йорданов.

В 61-та минута Тонислав Йорданов вкара втория си гол в мача за 2:1. 5 минути по-късно Едвин Джеси замени Кирил Десподов. Шансове да направят победата ни още по-убедителна се откриха пред Пинто, Колев и Георгиев, но топката не попадаше във вратата на УФА и така победихме с 2:1.

В мача днес ЦСКА игра със специален екип, предоставен от Адидас за контролите в Австрия.

Екипировката за новия сезон и евротурнирите ще бъде представена в България.

В следващата си проверка в Австрия ЦСКА ще премери сили с украинския Шахтьор (Донецк) в събота (30 юни) от 15:00 часа на стадиона в град Куфщайн. И този двубой ще можете да гледате на живо в CSKA.BG.

Стартов състав: 1. Данте Стипица (в), 29. Борис Секулич, 5. Николай Бодуров (к), 28. Пламен Гълъбов, 3. Жеферсон Телес, 15. Кристиян Малинов, 26. Валентин Антов, 20. Тиаго Родригес, 7. Жоржиньо, 19. Кирил Десподов, 21. Тонислав Йорданов

Резерви: 12. Слави Петров (в), 4. Божидар Чорбаджийски, 23. Александър Дюлгеров, 24. Стивън Перейра, 14. Ангел Лясков, 16. Жанио Бикел, 6. Рубен Пинто, 8. Едвин Джеси, 18. Александър Георгиев, 22. Никола Колев