Каранга дебютира със загуба в Китай

12:00

Бившият голмайстор на ЦСКА София Фернандо Каранга записа вчера дебют за новия си тим - китайския Хенан. Той загуби гостуването си на Бейджин Гуоан с 1:2. Бразилският нападател се появи в игра след почивката - влезе в 71-ата минута при резултат 1:1. Преди това в 32-ата минута Седрик Бакамбу даде аванс на домакините. През втората част гостите изравниха чрез Фенг.

След влизането си Фернандо раздвижи играта на тима си и отново се отличи с работоспособността си. Скоро след появата си на терена нападателят бе принуден да изтърпи зверска балтия, след което главният съдия изгледа видеоповторение, за да вземе решение дали да изгони извършителя, който се размина само с жълт картон.

В 81-ата минута Каранга отправи първия си удар във вратата, когато след центриране стреля с глава в ръцете на вратаря. Три минути преди края на мача домакините вкараха победен гол чрез испанеца Джонатан Виера. След това Каранга отново пропусна да реализира с глава.