Челси откри сезона с класическа победа (видео)

19:50

Отборът на Челси срази Хъдърсфийлд с 3:0 като гост в двубой от първи кръг в Премиършип. Н`Голо Канте вкара първия гол в 34-ата минута, а в края на полувремето новото попълнение на "сините" Жоржиньо удвои преднината и откри головата си сметка за клуба.

Жоржиньо се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Маркос Алонсо.

Автор на третия гол стана Педро в 80-ата минута, а асистенцията направи Еден Азар, който се появи на терена малко преди това на мястото на Уилиан. Бразилецът пък бе в основата на първия гол в мача на Канте. Световният шампион с екипа на Франция Оливие Жиру също остана на пейката и не се появи в игра. Така новият мениджър на Челси Маурицио Сари дебютира с убедителна победа в Премиършип. Тя също е най-изразителната в стартовия кръг от първенството досега, след като в петък Манчестър Юнайтед надви Лестър с 2:1, а в другите срещи днес Нюкасъл падна от Тотнъм с 1:2, Борнемут се наложи над Кардиф с 2:0, Уотфорд победи Брайтън със същия резултат, а в лондонското дерби Фулъм загуби от Кристъл Палас с 0:2.