Сити разби Хъдърсфийлд с 6:1 (видео)

17:34

Отборът на Манчестър Сити продължи с безгрешния си старт на сезона във Висшата лига, след като разби Хъдърсфийлд Таун с 6:1 в мач от втория кръг на първенството.

В първия мач от защитата на титлата си „гражданите“ взеха гостуването си на Арсенал с 2:1, а днес бяха повече от убедителни срещу „териерите“. На „Етихад“ резултатът откри Серхио Агуеро в 25-та минута, а партньорът му в атака Габриел Жезус удвои преднината на домакините шест минути по-късно, а малко след това Агуеро покачи на 3:0. Хъдърсфийлд върна един гол преди почивката, след като Йон Гренц-Станкович се разписа в 43-та минута, но през втората част Давид Силва, Агуеро и автогол на Терънс Конголо оформиха крайното 6:1 за тима на Пеп Гуардиола. По този начин аржентинският нападател реализира първия хеттрик за сезона, а шампионите поведоха в класирането с пълен актив точки и най-добра голова разлика за момента. За Хъдърсфийлд това бе втора поредна загуба.

В другия мач от следобеда Уотфорд победи Бърнли с 3:1 като гост за втория си успех през кампанията.