Левски не се затрудни срещу Септември (видео)

20:17

Отборът на Левски победи Септември София с 2:0 у дома в мач от петия кръг на Първа лига. На стадион „Георги Аспарухов“ „сините“ решиха всичко в двубоя още през първата част и записаха четвърти успех от началото на сезона.

Възпитаниците на Славиша Стоянович поведоха в резултата в 23-та минута, когато Давиде Мариани се разписа с изстрел по земя от точката на дузпата след добро подаване на Жерсон Кабрал. В 29-та минута нападателят на домакините Станислав Костов покачи на 2:0, разписвайки се след добавка. След почивката тимът на Левски запази резултат и по този начин спечели с 2:0.

След този успех „сините“ временно поведоха в класирането на Първа лига с актив от 13 точки, но по-късно тази вечер могат да бъдат изместени от ЦСКА-София, ако вземе нещо от гостуването си на шампиона Лудогорец.