Лудогорец спечели минимално срещу ЦСКА в Разград (видео)

23:47

Лудогорец победи ЦСКА-София с 1:0 в дербито от петия кръг на Първа професионална лига, което се игра на стадиона на българския шампион в Разград. Единственият гол отбеляза Вандерсон в 21-ата минута, а домакините пропуснаха да направят преднината си по-убедителна в оставащите минути от мача.

1/4 час преди края ЦСКА пропусна възможност да се върне в срещата, след като Тиаго от пряк свободен удар уцели напречната греда.

В края на срещата Мауридес поиска дузпа за нарушение на Козмин Моци срещу него, но такава не бе отсъдена, а повторенията на ситуацията потвърдиха правилното решение на арбитрите. Въпреки това жест на Моци към публиката на софийския тим провокира Мауридес, който за малко не се сби с румънския бранител.

Левски води в класирането с 13 точки, ЦСКА има 12, Лудогорец е на трета позиция с 10. В следващия кръг лидерът Левски гостува на Етър, ЦСКА посреща Верея, а Лудогорец играе със Славия в столицата.