Лудогорец е с единия крак в групите на ЛЕ! (видео)

21:06

Лудогорец направи голяма крачка към групите на Лига Европа след победа с 1:0 като гост на Торпедо (Кутаиси) в първи мач от плейофния кръг на Лига Европа. Попадението реализира Вандерсон в 45-ата минута, а това бе първото домакинско поражение за грузинците в Европа през този сезон, тъй като активът им до този момент бе три успеха в три срещи.

Въпреки победата българският шампион трябва да съжалява, че не спечели с два или три гола разлика, тъй като изпусна куп положения, най-чистите от които се откриха пред Мисиджан и Кешерю.

Срещата започна с попадение на домакините в първата минута, което правилно бе отменено поради засада.
В тази ситауция футболистите на българския тим допуснаха две грешки в рамките на няколко секунди, а след тях Сисиньо извърши нарушение. Последва центриране и изстрел с глава на Азацки, топката мина под плонжа на Броун, но реферът не зачете попадението заради засада.

Първата по-опасна атака за българския шампион дойде след самостоятелен проби на Марселиньо в 13-ата минута. Бразилецът преодоля двама противници и стреля от границата на големия пеналт, но над вратата. Само 120 секунди по-късно орлите създадоха първото по-опасно положение в мача. Марселиньо намери Мисиджан, който майсторски прехвърли бранител на домакините и стреля силно по земя, но Квашквадзе изби.

В 28-ата минута Кампаняро засече с глава центриране от корнер на Вандерсон, а изстрелът премина много близо до дясната греда.

Последва равностойна игра до заключителните секунди на първата част, когато бразилска комбинация матира Торпедо. В 45-ата минута Вандерсон направи отлично двойно подаване с Марселиньо, финтира с тяло бранител на домакините и след топовен шут с левия крак от 7-8 метра прониза грузинската мрежа за 1:0.

Три минути след почивката Долидзе получи извеждащ пас зад гърба на Натанаел. Броун излезе неразчетено, последва прехвърлящ удар на грузинеца, който излезе в аут. Лудогорец отговори с опасна атака отдясно, след която топката стигна до непокрития в наказателното поле Марселиньо, но плеймейкърът на орлите не отигра добре положението. Въпреки това Вандерсон се пребори с противник, отне топката, стреля по земя, но Квашквадзе улови.

В 60-ата минута Лудогорец организира бърза атака, която завърши с шут на Вандерсон, който грузинският вратар боксира. Пет минути по-късно Кешерю пусна дълъг пас зад централните бранители на домакините, Мисиджан успя да ги надбяга и излезе очи в очи с Квашквадзе, но стреля в ръцете на вратаря. Все пак холандецът догони топката и пусна към Марселиньо. Последва нов опасен шут, който бе блокиран.

В 69-ата минута българският шампион пропусна поредно чисто положение. Стражът на Торпедо изпусна бомбен шут на Сисиньо, Кешерю направи добавка с глава от 4-5 метра, но в тялото на Квашквадзе.

До края на двубоя Торпедо опита да наложи натиск, но стабилната игра на централните бранители Антон Недялков и Козмин Моци не им даде шанс да сътворят нещо по-опасно. От своя страна родният шампион на няколко пъти имаше възможност да използва огромните празни пространства, оставени от противника, но лошият терен му попречи при завършващите подавания.

Така Лудогорец взе минимална преднина преди реванша след седмица в България и предвид очевадната разлика в класите на двата отбора в полза на орлите, не би трябвало да имат проблеми при елиминирането на грузинския шампион.

ТОРПЕДО (КУТАИСИ) - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Вандерсон 45

ТОРПЕДО КУТАИСИ: 89. Квашквадзе, 6. Цинцадзе, 10. Кукианидзе (85-Куталия), 13. Азацки, 18. Гегечкори, 22. Долидзе, 23. Кимадзе (70-Дафе), 24. Марин, 27. Хлинка, 30. Кубакидзе, 31. Лачни (61-Капанадзе)

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Броун, 4. Сисиньо, 30. Моци, 3. Недялков, 6. Натанаел, 18. Дяков, 10. Кампаняро (66-Горалски), 88. Вандерсон, 94. Марселиньо (90+5 Терзиев), 93. Мисиджан, 28. Кешерю (82-Лукоки)