Чорич не затрудни Дел Потро

12:16

Третата ракета в света Хуан Мартин дел Потро влезе в 1/4 финалите на Откритото първенство на САЩ след категорична победа над Борна Чорич с 6-4, 6-3, 6-1. Двамата се срещнаха за първи път на корта и аржентинецът спечели лесно мача след 2 часа и 7 минути игра.

Дел Потро реализира 9 аса и 6 пробива, а Чорич само веднъж в мача застраши подаването на Кулата от Тандил и оползотвори брейкбола. За място в полуфиналите Дел Потро ще спори с представителя на домакините Джон Иснър, който надигра Милош Раонич в пет сета 3-6, 6-3, 6-4, 3-6, 6-2.

Водачът в схемата Рафаел Надал загуби сет срещу грузинеца Николоз Басилашвили, но продължава след успех с 6-3, 6-3, 6-7 (6-8), 6-4. Надал направи 6 пробива от 16 възможности в мача, който продължи 3 часа и 19 минути. В следващия етап противник на Рафа ще бъде Доминик Тийм.

При дамите миналогодишната шампионка Слоун Стивънс продължава напред след чиста и безапелационна победа над Елизе Мертенс - 6-3, 6-3. Стивънс на 1/4 финал ще излезе срещу латвийката Анастасия Севастова, която отстрани украинката Елина Свитолина с 6-3, 1-6, 6-0.

Шесткратната победителка в Ню Йорк Серина Уилямс се наложи над естонката Кая Канепи с 6-0, 4-6, 6-3 за 1 час и 37 минути. За място в полуфиналите американската ветеранка ще играе с поставената под №8 Каролина Плишкова.