Роналдо донесе труден успех на Ювентус (видео)

18:02

Отборите на Ювентус победи Сасуоло с резултат 2:1 в мача от 4-ия кръг на Серия "А". Кристиано Роналдо откри головата си сметка за шампионите в 50-ата минута, а след това удвои в 65-ата минута. Резервата Бабакар намали в 90-ата минута.

Кристиано пробва удар още в 5-ата минута, който Дънкан изби на шпагат в корнер. В 11-ата минута Роналдо пропусна отлична възможност с глава, когато стреля в аут. Няколко минути по-късно Джан пробва удар отдалеч извън целта, а в 22-ата минута Ферари с глава прати топката в ръцете на Шчесни. При следващата атака защитата а Сасуоло сгреши, но след последвалото меле, се стигна само до корнер.

В 37-ата минута Андреа Консили демонстрира страхотен рефлекс. Вратарят парира изстрел от няколко метра на неговия защитник Пол Лирола, който при опита си да избие топката, я прати в рамкат на вратата. Две минути по-късно Дънкан отбеляза гол, но реферът беше отсъдил фаул срещу Кансело. Веднага след това Бурабия получи жълт картон.

Второто полувреме започна с натиск на Юве, а след няколко центрирания "Алианц Стейдиъм" изригна. Кристиано Роналдо вкара своя първи гол за клуба в 50-ата минута. Той се разписа на празна врата, след като Бонучи опита удар със задна ножица, Ферари пък се опита да върне топката към Консили, но коженото кълбо срещна гредата и при добавката Роналдо вкара един от най-лесните си голове. Този обаче ще се помни, тъй като е първи за друг клубен отбор освен Реал Мадрид от месец май 2009 година, когато се разписа за последно с Манчестър Юнайтед.

Гостите отговориха с опасен удар с пета на Боатенг, който мина покрай гредата, докато Юве започна да атакува по-опасно на контраатака. Именно при една такава светкавична контра Кристиано удвои.
Седмицата спринтира 50-60 метра, след което получи топката от Джан и с левия крак я прати в далечния ъгъл за 2:0.

Вдъхновеният Роналдо имаше претенции за дузпа срещу него в 75-ата минута, но такава не бе отсъдена. Последва бомбен шут на Дънкан, който Шчесни изби, а Кристиано пропусна нови две положения. Португалецът първо пропиля да вкара своя първи хеттрик за Ювентус в 77-ата минута, когато от три метра стреля в аут, а пет минути след това пропиля още една възможност. Кансело стреля Консили изби, топката попадна в Роналдо, който стреля от външната страна на мрежата от 6-7 метра.