Уест Хям записа първа победа за сезона

07:47

Уест Хям Юнайтед се наложи над Евертън с 3:1 като гост и записа първа победа през новия сезон. Чуковете надвиха карамелите на "Гудисън Парк" и спечелиха първи точки под ръководството на Мануел Пелегрини, след като в предните си срещи претърпяха четири поражения.

Украинецът Андрей Ярмоленко се отличи за лондончани в 11-ата и 31-ата минута, а Гилфи Сигурдсон намали преднината на съперника в края на полувремето. Марко Арнаутович вкара трети гол за Уест Хям в 61-ата минута, а Евертън не съумя да се върне в мача.

Тимът от Ливърпул гостува на Арсенал в следващия кръг, а Уест Хям посреща лидера Челси, който е с пълен актив от 15 точки. В другия неделен мач от пети кръг Уулвърхемптън Уондърърс надделя над Бърнли с 1:0 с гол на мексиканеца Раул Хименес.