Левски с лекота на 1/8-финал за Купата на България (видео)

20:03

Отборът на Левски се класира за осминафиналите на Купата на България, след като победи аматьорския Атлетик Куклен с 6:0 в мач от първия кръг на същинската фаза на надпреварата.

На стадиона в парк "Лаута" в Пловдив футболистите на Куклен се държаха добре срещу именития си съперник през първата част, но "сините" все пак успяха да преодолеят защитата на съперника в 41-та минута, когато Атанас Кабов откри резултата, а още преди почивката Серджиу Буш покачи на 2:0.

През второто полувреме Станислав Иванов добави нови две попадения за Левски, Нашименто също се разписа, а Янко Гюзелев си отбеляза автогол. По този начин финалистите от миналата година започнаха убедително участието си за Купата и ще чакат да научат съперника си за следващата фаза.

Другите елитни тимове също се справиха добре в ранните мачове днес, като Берое разби Хебър с 6:1 като гост, а Локомотив Пловдив надви Поморие с 1:0 край морето. Септември София също се класира за следващата фаза след минимален успех с 1:0 над Кариана.

В други два мача от кръга Локомотив София победи Добруджа с 1:0, а Струмска Слава надви Царско село с 2:0.