Сити с рутинна победа срещу Брайтън (видео)

18:54

Отборът на Манчестър Сити победи с рутинното 2:0 Брайтън на своя ,,Етихад“ в среща от седмия кръг на английската Висша лига. Головете за ,,гражданите“ отбелязаха Рахийм Стърлинг и Серхио Агуеро. Възпитаниците на Пеп Гуардиола имаха пълен контрол върху събитията на терена от самото начало на двубоя и голът бе само въпрос на време. Домакините поведоха в 29-та минута след попадение на Рахийм Стърлинг, а Лирой Сане асистира за гола на английския национал. Шампионите продължиха да натискат, но не успяха да увеличат преднината си до почивката.

През втората част зрителите на ,,Етихад“ видяха още едно попадение във вратата на Брайтън. Негов автор стана аржентинският голмайстор на тима Серхио Агуеро. Малко след това той бе заменен, а с успеха си Сити излезе временно на първата позиция във временното класиране.