ПСЖ напълни кошницата на Цървена звезда, Неймар заби хеттрик (видео)

00:00

Отборът на ПСЖ записа първа победа в тазгодишното издание на Шампионската лига, след като разби Цървена звезда с 6:1 у дома в мач от група С на надпреварата.

На „Парк де Пренс“ във френската столица над всички бе най-скъпият футболист в историята на футбола Неймар, който реализира хеттрика. Бразилският национал откри резултата в 20-та минута с отлично изпълнение на свободен удар, а само две минути по-късно отново преодоля вратаря на Звезда Милан Борян след асистенция на Килиан Мбапе. Още до почивката Единсон Кавани и Анхел ди Мария покачиха на 4:0, а през втората част Мбапе също записа името си сред голмайсторите след добро подаване на Кавани.

Гостите от Сърбия върнаха един гол в 74-та минута, когато Марко Марин се разписа със силен и точен изстрел по диагонал, а в 81-та минута Неймар оформи своя хеттрик след нов феноменален удар от фал, като по този начин закръгли сметката си от голове в най-престижния европейски клубен турнир на 30.

По този начин тимът на Томас Тухел се върна на прави път след загубата от Ливърпул преди две седмици и вече има три точки в актива си, докато Цървена звезда остава с една точка.

В мач от група D Шалке 04 победи Локомотив Москва с 1:0 като гост и излезе начело в класирането с четири точки. Московчани остава без точки след първите си два мача в турнира.