Роналдо възцари Ювентус (видео)

22:23

Шампионът на Италия Ювентус записа осма поредна победа от началото на сезона в Серия "А", след като се наложи с 2:0 над Удинезе като гост. Нов гол за "старата госпожа" реализира португалецът Кристиано Роналдо, който вече има 4 попадения в Калчото.

Успехът пък позволи на гранда от Торино да се отдалечи на 9 точки пред втория Наполи, който обаче е и с мач по-малко.

И двете попадения в срещата паднаха през първото полувреме в рамките на по-малко от пет минути.

В 33-тата минута Родриго Бетанкур даде аванс на гостите, след като засече с глава центриране на Жоао Кансело. Интересно при гола бе, че уругваецът взе топката точно от главата на Роналдо, който също бе готов да нанесе голов удар.

Това все пак стана четири минути по-късно, когато Роналдо получи подаване от Мари Манджукич и с мощен удар с левия крак реализира за 2:0.

През второто полувреме Ювентус пропиля куп шансове за трети и четвърти гол, като сериозни пропуски пред вратата на Удинезе направиха Роналдо, Манджукич и Федерико Бернардески.

За Удинезе загубата е трета поредна и отборът остава на 15-о място с 8 точки.