Португалия с втора победа в Лигата на нациите (видео)

10:52

Националният отбор на Португалия постигна втори успех в тунира Лига на нациите, след като надигра Полша като гост в зрелищен мач с 2:3. В първия си мач възпитаниците на Фернанду Сантуш победиха с минималното 1:0 Италия. Португалците бяха отново без своята звезда Кристиано Роналдо, докато Роберт Левандовски изигра своя юбилеен мач номер 100 с националната фланелка.

,,Дружина полска“ започна по-добре двубоя и голмайсторът на Дженоа Кшищоф Пятек откри резултата след 19 минути игра. Европейските шампиони от 2016 отвърнаха на предизвикателството и до почивката обърнаха изцяло развоя на събитията в своя полза. Първо Андре Силва изравни в 32-та минута, а в 43-та Камил Глик си отбеляза автогол.

Втората част започна великолепно за Португалия и Бернардо Силва увеличи преднината на своите в 52-та минута. Силите на домакините стигнаха само за почетен гол на Якуб Блашчиковски в 77-та минута. В неделя Полша приема у дома Италия. Ето и останалите резултати от вечерта:

Група 1: Израел – Шотландия 2:1
Група 2: Русия – Швеция 0:0
Група 3: Фарьорски острови – Азербайджан 0:3
Косово – Малта 3:1
Група 4: Черна гора – Сърбия 0:2
Литва – Румъния 1:2